Nole car ima svoj cilj. Imate ga i vi.
On je spreman da preduzme neophodne korake da bi stigao do svog cilja. Da li ste i vi?
Trening posle kursa ili domaći zadaci su neophodni za učenje jezika.
Na času može sve da vam bude lepo jasno jer nemački realno ima svoja pravila po kojima funkcioniše. Glagol je uvek na drugom mestu. Ako ih u rečenici ima dva onda je drugi glagol na samom kraju. Prosto.
Prosto ko što ja znam kako se drži reket i kako se udara loptica pa nisam ko Nole.
Jedno je razumeti gde šta stoji, napisati reči, razumeti tekst ali pooootpuno je druga stvar umeti koristiti jezik. Mnogo je dodatnog rada potrebno da se sve zapamti, usvoji i primeni.
Razna online vežbanja koja prate materiju sa časa (na ovom sajtu imate riznicu korisnih linkova), pisanje kratkih tekstova, gramatičke vežbe u sklopu samog udžbenika, vežbanje slušanja, čitanje tekstova na internetu, gledanje video snimaka na youtubu, gledanje nemačkih filmova i serija – poenta priče je: izložite se što više jeziku i van kursa. Vidite koji vam tip učenja najviše odgovara i to forsirajte.
Ali nastavite da trenirate nemački i kada niste na času.
Realno, da se jezici tek tako uče samo dva puta nedeljno na kursu svi bismo do sada znali barem 3 jezika.
Čak i na intenzivnim kursevima domaći zadaci su ein Muss. Polaznici jesu više izloženi jeziku u odnosu na polaznike sa semestralnih kurseva, ali u principu prelaze potpuno isto gradivo mnogo brže i svakodnevno su izloženi novim informacijama.
Sat vremena dnevno je sasvim dovoljno da ostanete u formi.
Just do it!